Anna Koblak

po słonecznej stronie ulicy

O mnie. Czyli o Annie Koblak

 Anna Koblak - mama, żona, przyjaciółka, biolog z wykształcenia. Mieszkam w małej małopolskiej miejscowosci, pośród wapiennych skałek, przylaszczek, konwali, paproci i lasów bukowych. Zajmuję się rękodziełem od wielu lat. Było i jest to dla mnie bardzo naturalne zajęcie.

 Z wielką przyjemnością powołuję do życia szmaciane lalki, papierowe wycinanki, pisanki, światy z opłatka, kwiaty z bibuły, wyroby ze słomy i siana, biżuterię, patchworki, zabawki dla dzieci. Obserwuję otaczajacy mnie świat przyrody i w sobie tylko znany lub nieznany sposób przetwarzam go na przedmioty potocznie zwane "artystycznymi". Wypełniam nimi mój dom oraz inne zaprzyjaźnione ze mną przestrzenie :).

 Jestem członkinią Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich w Krzeszowicach. W październiku 2015 r. uczestniczyłyśmy w  VII Małopolskim Przeglądzie Dorobku Artystycznego i Kulinarnego w Jabłonce, gdzie startowałyśmy w trzech kategoriach. Zdobyłysmy trzy I-sze miejsca, w tym za wykonanie światów i wycinanek z opłatka.

  W grudniu 2015 w Domu Polonii otwarta została wystawa Twórców Ludowych Powiatu Krakowskiego gdzie można było obejrzeć na żywo moje prace z opłatka. Moje wycinanki ozdabiają ściany Ośodka Integracji Seniorów i Młodzieży w Krzeszowicach.

Moje prace obejrzeć można na licznych Jarmarkach, etno festiwalach i imprezach plenerowych: Etnomania, Majówka Hrabiny Zofii, Jarmark Tradycji i Rękodzieła, Noc Świętojańska w Tenczynku, Dożynki, Motopiknik.

Na prowadzonych przezemnie warsztatach można nauczyć się jak zrobic cos z niczego.

Zapraszam do oglądania :)

 

 

 

http://www.mapakobietregionu.pl/

http://www.kobietawregionie.pl/